حامیان اصلی داعش چه کسانی هستند؟/ آمریکا حامیان داعش را مدیریت می‌کند

13940825000671_PhotoAیک پایگاه تحلیلی در گزارشی به هفت حامی اصلی تکفیری‌های «داعش» که به رشد و پرورش این گروه تروریستی منجر شد، اشاره کرد و نوع کمک‌های آنها را شرح داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، پایگاه تحلیلی «گلوبال ریسرچ» در گزارشی به هفت کشوری اشاره کرد که از تکفیری‌های «داعش» حمایت می‌کنند.

این هفت کشور طبق گزارش منتشر شده، «عربستان سعودی»، «ترکیه»، «قطر»، «رژیم صهیونیستی»، «انگلیس»، «فرانسه و آمریکا» می‌باشند.

این پایگاه تحلیلی سپس نوع حمایت این کشورها از این گروه ترویستی را توضیح داد و نوشت، عربستان سعودی در سال ۲۰۰۶ به دستور واشنگتن القاعده را به وجود آورد تا از نزدیک شدن عراق به ایران جلوگیری کند.

طبق این گزارش، در سال ۲۰۱۱، عربستان، گروههای افراطی را در «درعا» سوریه تسلیح کرد و تقریباً تمامی افراطی‌های سوریه را تسلیح کرد و اختلافاتی را به وجود آورد تا قدرت مستقل آنها را محدود کند.

«ترکیه» دومین کشور حامی تکفیری‌های داعش است زیر مسیر امنی را برای افراطی‌های خارجی برای عبور از مرز این کشور به سوی شمال سوریه به وجود آورد.

 طبق این گزارش، ترکیه به همراه عربستان سعودی، گروه تروریستی «جبهه‌ النصره» را به وجود آورد تا در سال ۲۰۱۵ به شمال حمله کنند.

ترکیه میزبانی حاکمیت گروههای افراطی را برعهده دارد و فروش نفت ربوده شده سوریه توسط داعش را هماهنگ می‌کند و همچنین در اختیار تکفیری‌های داعش، خدمات پزشکی قرار می‌دهد.

کشور سوم که حامی تکفیری‌های داعش می‌باشد، «قطر» است. این کشور در بین سالهای ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳، میلیاردها دلار صرف اخوان المسلمین که با گروههای افراطی همچون «فاروق» در ارتباط هستند، کرد. بعد از سال ۲۰۱۳، قطر از ائتلاف جبهه‌ النصره و محور ترکیه-عربستان حمایت کرد.

رژیم صهیونیستی نیز از طریق تأمین سلاح و خدمات پزشکی برای تکفیری‌های سوریه از جمله جبهه‌النصره و داعش و هماهنگی امور در مرز جولان از این گروه تروریستی حمایت می‌کند.

گلوبال ریسرچ ادامه داد که انگلیس و فرانسه از طریق تأمین سلاح برای افراط‌گرایان که همکاری نزدیکی با گروههای القاعده دارند از تکفیری‌های داعش حمایت کرده است زیرا این گروهها به طور سیستماتیک به تکفیری‌های داعش پیوسته‌اند و در اختیار آنها سلاح قرار دادند.

آمریکا آخرین کشور از این هفت کشور مذکور است که تمامی اقداماتی که در بالا مطرح شد را مدیریت و هماهنگ می‌کند و از پایگاههای نظامی خود در ترکیه، اردن، قطر، عراق و عربستان برای تحقق اهداف خود بهره می‌برد.

طبق این گزارش، آمریکا شورشیان سوری را که به سوی داعش پناه می‌برند، تسلیح می‌کند. آمریکا داعش را از مناطق کردنشین دور می‌کند اما به آنها اجازه حمله به سوریه را می‌دهد. مقامات عراقی می‌گویند که آمریکا مستقیماً از طریق کمک‌هایی که از طریق هواپیما انتقال می‌دهد، از تکفیری‌های داعش حمایت می‌کند.

تکفیری‌های داعش شنبه هفته گذشته به پاریس حمله کردند و در حملات آنها به نقاط مختلف این شهر، ۱۲۹ نفر جان خود را از دست دادند و صدها نفر دیگر زخمی شدند.

از آن روز به بعد، موجی از ترس و نگرانی در بین کشورهای اروپایی از ادامه حملات داعش به این کشورها به وجود آمده است به طوریکه کشورهایی همچون بلژیک، فرانسه و انگلیس سطح امنیت خود را به بالاترین حد افزایش داده‌اند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*