شادی و خوشحالی مردم یمن از عملیات «الصافر»

یمنی‌ها ضمن ابراز خوشحالی پس از عملیات موفقیت‌آمیز «الصافر» که به کشته شدن ده‌های سرباز سعودی و اماراتی منجر شد، آن را «پیروزی بزرگ» ارتش یمن و نیروهای انصارالله برشمردند. 13940615000803_PhotoA

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یمنی‌ها عملیات موفقت آمیز ارتش یمن و کمیته‌های مردمی وابسته به انصارالله در منطقه «الصافر» استان مأرب واقع در شرق این کشور را تبریک گفتند و آن را دستاور بزرگی برای ملت یمن توصیف کردند.

شبکه المسیره ضمن انتشار تصاویر خوشحالی و شادی مردم مناطق مختلف یمن از این عملیات ارتش که در آن ده‌ها نفر از نظامیان سعودی و اماراتی کشته شدند، گزارش داد که مردم یمن عملیات الصافر را یک نوع پیروزی ارتش در مبارزه با دشمن سعودی قلمداد می‌کنند.

یک شهروند یمنی در گفت‌وگو با المسیره تاکید کرد که اهمیت این عملیات در کشته شدن نظامیان دشمن است نه غیرنظامیان، این در حالی است که دشمن سعودی شهروندان یمنی را هدف حملات خود قرار می دهند.

«احمد عسیری» سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی روز گذشته در نشست خبری به  کشته شدن۱۰ نظامی سعودی در عملیات موشکی ارتش یمن و نیروهای انصارالله در منطقه «الصافر» در شرق یمن اعتراف کرد.

مسولان نظامی امارات اعلام کردند که در حملات موشکی روز جمعه یمن به منطقه «الصافر» استان مأرب، دست کم ۴۵ نظامی اماراتی کشته شدند، این در حالی است که سرتپی شرف لقمان سخنگوی ارتش یمن تعداد کشته های نظامیان اماراتی را بیش از ۷۵ نفر اعلام کرد.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*