بشاراسد: فرانسه چیزی را تجربه کرد که ما از پنج سال پیش با آن زندگی می کنیم

13940823000655_PhotoAرئیس جمهور سوریه تأکید کرد، فرانسه چیزی را تجربه کرد که ما از پنج سال پیش با آن زندگی می کنیم.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بشاراسد رئیس جمهور سوریه در واکنش به رخدادهای شب گذشته پاریس تأکید کرد،  فرانسه چیزی را تجربه کرد که ما از پنج سال پیش با آن زندگی می کنیم.

به گزارش «رادیو اروپا»، رئیس جمهور سوریه این اظهارات را در دیدار با یک هیئت پارلمانی فرانسه مطرح کرد.

وی امروز در جریان دیدار با چهار نفر از نمایندگان پارلمان فرانسه این فاجعه را به آنان تسلیت گفت.

رئیس جمهور سوریه همچنین در این دیدار وضعیت این کشور را با فرانسه مقایسه و تأکید کرد پاریس مستقیما تروریسمی را مشاهده کرد که سوریه ۵ سال با آن سر و کار دارد.

رسانه‌های فرانسه، بامداد شنبه از وقوع دو انفجار در نزدیکی «ورزشگاه استاد دو فرانس» خبر داده‌اند.

گزارش‌ها حاکی از کشته شدن ده‌ها نفر در حملاتی است که به طور همزمان در چندین نقطه از پاریس به وقوع پیوسته‌ است.

اولین اتفاق، هنگامی رخ داد که یک مرد مسلح به کلاشنیکف، چندین نفر را در رستورانی پرازدحام به قتل رساند و هفت نفر را زخمی کرد.

پس از آن گزارش شد دست‌کم دو انفجار در نزدیکی ورزشگاه «استادو فرانس»، جایی که مسابقه فوتبال بین آلمان و فرانسه در حال برگزاری بود، به وقوع پیوسته است. این اتفاق در حالی رخ داد که ساعاتی پیشتر گزارش شده بود که به دنبال تهدید تروریستی تیم فوتبال آلمان، هتل محل اقامت بازیکنان تیم ملی این کشور تخلیه شده بود.

سومین گزارش‌ از بحران پاریس مربوط به تیراندازی دو مرد مسلح به شرکت‌کنندگان در یک کنسرت موسیقی منتشر شد. گزارش‌ها حاکی است این دو مرد مسلح دست‌کم ۲۰ گلوله به سمت جمعیت شلیک کردند و نزدیک به ۱۰۰ نفر از حاضران را گروگان گرفتند.  این گروگان‌گیری در نزدیکی مرکز هنری «باتاکلان» انجام شده است.

پلیس فرانسه، ساعت‌ها بعد، اعلام کرد که حملات تروریستی دست‌کم در هفت نقطه پاریس به وقوع پیوسته است.

در جریان این حملات تروریستی تا کنون بیش از ۱۵۰ تن کشته و ۱۰۰ نفر گروگان گرفته شده‌اند. در پی این حوادث،‌ هزار و ۵۰۰ نفر از نظامیان فرانسه به پایتخت اعزام شدند.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*